Druk cyfrowy

Golden Box to producent opakowań ozdobnych na prezenty, który od lat zajmuje się przygotowywaniem ciekawych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Jedną z metod, którymi nanosimy wybrane przez zleceniodawcę grafiki na pudełka na wymiar, jest druk cyfrowy. Wykorzystywana przez nasze urządzenia cyfrowe elektrofotografia jest technologią podobną do tej, którą można zaobserwować w kserokopiarkach. Bęben, który naładowany jest elektrostatycznie pobiera sproszkowane cząsteczki tonera, które następnie przyczepiają się do papieru przyszłego pudełka na prezenty.

Mimo iż druk cyfrowy nie wymaga czasochłonnego ustawiania kolorów czy schnięcia materiałów jak druk offsetowy, to posiada także pewne ograniczenia. Pierwszym z nich jest format – maszyny nie mogą tworzyć nadruków większych niż B3 (50 x 35 cm). Drugie ograniczenie wiąże się z tym, iż druk cyfrowy można wykonać tylko na określonych materiałach. Natomiast trzecim jest jakość; mimo powstawania maszyn takich jak HP Indigo, druk offsetowy wciąż jest bardziej efektywny.

Trudno jednak odjąć tej technologii pewnych atrakcyjnych aspektów, które znajdują zastosowanie również w naszych pudełkach z wykrojnika. Druk cyfrowy to niezwykle tania metoda nanoszenia obrazu na wybrany materiał. Ponadto, charakteryzuje ją łatwość przy wprowadzaniu informacji zmiennej oraz krótki czas potrzebny na realizację przesłanego projektu graficznego. Powyższe cechy sprawiają, że nadruki na opakowania ozdobne wykonywane przy pomocy technologii cyfrowej są znakomitym rozwiązaniem, gdy klientowi zależy na szybkim wykonaniu zlecenia oraz niewielkim nakładzie.