Pudełka z wykrojnika

Opakowania z wykrojnika umożliwiają klientom uwolnić swoją wyobraźnię i dopasować kształt produktu idealnie do swoich potrzeb. Tego rodzaju pudełka ozdobne często znajdują zastosowanie w formie wytwornych opakowań jednostkowych. Do ich wytworzenia używamy wielorakich materiałów, w tym między innymi tektury litej i falistej (każdego typu) oraz kartonu.

Wykrojnik pudełko

Pudełka z wykrojnika mogą pełnić różnorodne funkcje. Stosuje się je np. w gastronomii, do pakowania owoców, a nawet podczas archiwizowania dokumentacji. Mogą też funkcjonować jako indywidualne lub zbiorcze opakowania ozdobne.

Pudełka z wykrojnika – warto wiedzieć

Aby tworzyć tego rodzaju pudełka, należy posłużyć się specjalistycznym przyrządem, który nosi nazwę właśnie wykrojnika. Może on występować w różnych rozmiarach i kształtach, zależnie od produkowanej formy opakowania, a także od urządzenia, w jakim zostanie zamontowany. Najczęściej występuje jednak wykrojnik płaski.

Jako że tego rodzaju narzędzie to dość duży wydatek, a jego koszt jest determinowany przez typ maszyny, w jakiej znajduje zastosowanie, jak również zależy od poziomu skomplikowania oraz rozmiaru, cena może wynosić kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu wykrojniki kupuje się najczęściej jedynie w celu produkowania partii powtarzalnych.

Rodzaje opakowań

Wyróżniamy trzy typy opakowań z wykrojnika:

 • łączone jednopunktowo, które klient otrzymuje w formie spłaszczonej (czyli tak, jak w przypadku klasycznych kartonów),
 • formowalne, jakie można odpowiednio zmodyfikować i dokonać ich zamknięcia bez zastosowania żadnego spoiwa, takiego jak klej lub taśma,
 • samo składające się, które mimo płaskiego kształtu, zostają uprzednio właściwie przystosowane do formowania.

Zapraszamy do zapoznania się z przedstawioną poniżej galerią pudełek ozdobnych, które do tej pory wyprodukowaliśmy!

Wytrzymałe wykrojnik pudełko

To prawda, że pudełka z wykrojnika od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze tego typu opakowania bardzo dobrze się prezentują i sprawiają, że upominek sprawia wrażenie świetnie przemyślanego oraz dopasowanego do gustu obdarowywanej osoby. Ponadto jeśli chodzi o wykrojnik, pudełka, które powstają z wykorzystaniem tego przyrządu, wyróżniają się znakomitą wytrzymałością. Dzięki temu są odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, a także zachowują intensywność kolorów. Do produkcji tego typu pudełek z wykrojnika używamy wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że opakowanie nie odkształca się w wyniku wilgoci czy dużego obciążenia.

Dlaczego warto zdecydować się na wykrojnik pudełko?

W przypadku takiego urządzenia jak wykrojnik, pudełka możemy dopasować wielkością oraz kształtem do potrzeb klienta. Ponadto wspólnie z klientami tworzymy również personalizowane grafiki i umieszczamy na opakowaniach logo. To sprawia, że pudełka z wykrojnika bardzo dobrze sprawdzają się jako promocja przedsiębiorstwa czy sklepu. Ich wysoka jakość stanowi świetną wizytówkę firmy i pomaga zwiększyć jej rozpoznawalność. W efekcie często wykorzystuje się je podczas ważnych konferencji czy świątecznych upominków. Dzięki wykrojnikowi, pudełka mogą występować w różnych kształtach. Dlatego będą nie tylko idealnym pomysłem na prezent, ale pomogą również zapakować produkty oferowane w sklepie, a także ułatwią posegregowanie dokumentów w biurze.

Powstające z wykorzystaniem wykrojnika pudełka cieszą się dużym uznaniem z powodu starannego wykonania. Precyzyjne łączenia poszczególnych elementów oraz trwałe materiały sprawiają, że opakowania często stają się niezwykłym uzupełnieniem ich zawartości. Warto przy tym wspomnieć o trwałych grafikach, które również dodają im charakteru, powodując, że pudełka stają się niepowtarzalne. Dzięki zaawansowanym technikom wykonywania nadruków, nie ścierają się i zachowują swój nienaganny wygląd mimo upływu lat.


Wykrojnik pudełko – Najczęściej zadawane pytania

 1. Jaki rozmiar mogą posiadać wasze pudełka ozdobne?

  Korzystając z oferty firmy Golden Box każdy Klient ma możliwość zamówienia pudełka z wykrojnika, według swojego indywidualnego projektu. Nie ponosi przy tym kosztu wyprodukowania samego wykrojnika.

 2. Czy można umieścić własne logo na pudełku?

  Na każdym rodzaju opakowania możemy nanieść proponowane przez Klienta logo, a także zaprojektowaną indywidualnie grafikę. Używamy przy tym metody offset z ozdobnikami błyszczącymi lub matowymi.

 3. Jakimi sposobami tworzone są wasze opakowania z wykrojnika?

  Według życzenia Klienta na dowolne opakowanie nanosimy logo, przy użyciu metod hot stamping (wtłoczenia, jeden kolor), offsetu (druk na papierze full-kolor) lub sitodruku (jednokolorowe).

 4. Czy pudełka z wykrojnika są wytrzymałe?

  Golden Box wykonuje bardzo wytrzymałe, zachowujące pożądany kształt, pudełka o bazie z tektury o grubości do 3mm. Dzięki temu opakowania niezmiennie cieszą oko elegancją i przypominają o wyjątkowości prezentu.

 5. Mam dodatkowe pytania dotyczące pudełek, w jaki sposób można się z wami skontaktować?

  Zapraszamy serdecznie do kontaktu – zarówno telefonicznego, jak i przez drogę mailową. Nasi doświadczeni konsultanci zawsze doradzą najlepszy sposób opakowania wybranego przez Państwa prezentu.