Sitodruk

Mogą Państwo u nas zamówić m.in. pudełka na prezenty na wymiar tworzone przy użyciu sitodruku. Jego zaletą jest bez wątpienia fakt, iż można go stosować na bardzo różnych materiałach. Co więcej, dzięki użyciu bardzo trwałych farb, nadruk nie niszczy się pod wpływem wilgoci, promieni UV czy uszkodzeń mechanicznych. Kolory są w pełni nasycone i bardzo wyraziste, co zapewnia wysokie walory estetyczne. Nie muszą się Państwo ograniczać się do podłoży płaskich, jako że sitodruk doskonale sprawdza się także na powierzchniach cylindrycznych. Atutem tej techniki jest też z pewnością atrakcyjna cena wykonanych w niej pudełek ozdobnych.

Realizacja sitodruku

Do wykonania nadruku metodą sitową wykorzystuje się formę z szablonem pokrytym drobną siatką z tkaniny, metalu lub tworzyw sztucznych. Siatka drukowa jest najczęściej powleczona emulsją światłoczułą, która jest naświetlana w kopioramie, gdzie następuje wywołanie, a następnie wypłukanie nieutrwalonych elementów. Tak wysuszona zakrywa ona miejsca nieprzeznaczone do druku przed przeniknięciem farby oraz odkrywa grafiki i napisy, które mają pojawić się na produkcie. Dzięki dużej uniwersalności tak przygotowanej formy, farba może być naniesiona na przykład na drewno czy opakowania na prezenty. Czynność ta jest przeprowadzana przy użyciu pras sitodrukowych lub ręcznie. Pudełka z wykrojnika z nadrukiem wykonanym tą metodą to trwałe rozwiązanie, które tylko minimalnie ustępuje technice offsetowej.

Jako wieloletni producent opakowań ozdobnych naszym klientom oferujemy profesjonalną i terminową realizację zleceń oraz wysoki poziom obsługi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

sitodruk