Ekologiczne pudełka na prezenty

Wręczając komuś upominek warto pamiętać, że opakowanie jest równie ważne, co jego zawartość. Odpowiednio dobrane pudełko nie tylko prezentuje się dobrze pod względem wizualnym, ale i świadczy o tym, że zadbaliśmy o każdy szczegół upominku. W dobie rosnącej świadomości ekologicznej, coraz większą popularnością cieszą się pudełka eko na prezenty. Dlaczego warto je wybrać i to bez względu na to, czy kupujemy prezent komuś bliskiemu, czy też planujemy wysyłkę gadżetów reklamowych firmy?

Popularność pudełek eko z okienkiem lub wieczkiem

Urodziny, imieniny, święta, ślub, rocznice – okazji do świętowania i obdarowywania bliskich prezentami jest wiele. Można również podarować upominek ot tak, bez okazji, aby przypomnieć danej osobie, że jest dla nas ważna lub podziękować jej za pomoc, czy wsparcie. Drugim rodzajem podarunków są oczywiście prezenty firmowe dla pracowników lub te reklamowe dla klientów. W każdym z wymienionych przypadków wybrane upominki warto spakować do pudełek eko na prezenty. To opakowania, które cechuje minimalizm, prostota, choć można wybrać również i te zdobione grafiką albo logo. Nie bez znaczenia jest także przesłanie, które niesie ze sobą wybór takiego, a nie innego opakowania. Wybór pudełek eko z okienkiem lub wieczkiem doskonale wpisuje się w działania eko.

Pudełka eko na prezenty – moda czy wyraz troski o środowisko?

W ostatnich latach coraz więcej mówi się i pisze o zmianach w środowisku i potrzebie recyklingu. Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa, a także zmiany, chociażby w rozporządzeniach unijnych, wiążą się ze zwróceniem uwagi na wykorzystywanie materiałów biodegradowalnych. Dla jednych to wyraz troski o środowisko, dla innych moda, a dla firm niejednokrotnie konieczność, aby sprostać oczekiwaniom klientów i wpłynąć pozytywnie na swój wizerunek.

Jedno jest pewne – ekologiczne pudełeczka ozdobne coraz częściej zastępują opakowania foliowe czy plastikowe. Są równie wytrzymałe, solidnie wykonane, a ich design wcale nie musi być nudny i przewidywalny. Co więcej, pudełka eko na prezenty to doskonały pretekst na spersonalizowanie upominku – wystarczy zaprojektować napis lub grafikę, która będzie nawiązywać do rodzaju prezentu, upodobań osoby obdarowywanej lub też wartości danej marki. Z pewnością osoba, której wręczymy prezent, doceni taki gest!

Ekologiczne pudełka na miarę oczekiwań

Oferta pudełek eko na prezenty jest zróżnicowana, dlatego każdy bez problemu dobierze opakowanie do wielkości i rodzaju upominku. Może to być pudełko w klasycznej formie – kwadratowe lub prostokątne, okrągłe pudełko na prezent, choć zdarzają się i bardziej oryginalne kształty. Do tego dochodzi możliwość wyboru koloru opakowania, napisu lub zaprojektowania grafiki. Nie bez znaczenia są również szczegóły, jak chociażby rzemyk do przewiązania pudełka zamiast tradycyjnej taśmy. Obok pudełek z wieczkiem ciekawym rozwiązaniem są także pudełka eko z okienkiem, zdradzające nieco zawartość opakowania. To doskonały pomysł zarówno w przypadku takich prezentów, jak m.in. biżuteria czy koszule, jak i na przykład kubek. Pudełka eko na prezenty znakomicie odnajdują się również w roli opakowania na trunki, doskonale współgrając z eleganckim charakterem upominku. W przypadku podarunków firmowych to kolejna okazja do zaprezentowania nazwy czy logo marki. Zobacz też: wykrojnik pudełko

Czy zapakowanie gadżetów firmowych do ekologicznych pudełek to już norma? Wydaje się, że tak. Coraz więcej firm stawia na budowanie wizerunku marki z naciskiem na działania chroniące środowisko. Pudełka eko z okienkiem lub z wieczkiem pasują zarówno do małych, jak i większych gadżetów reklamowych, czy też upominków z okazji na przykład świątecznych imprez firmowych. Coraz więcej klientów zwraca uwagę na to, w czym otrzymują zamówiony towar ze sklepów online. W takim przypadku brak ekologicznych pudełek może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy w oczach klientów. Warto też dodać, że pudełka eko z okienkiem lub bez to także doskonały nośnik na reklamę firmy – umieszczenie jej sloganu, grafiki czy namiaru na sklep stacjonarny. Jako producent pudełek ozdobnych, w Golden Box oferujemy bogatą gamę ekologicznych pudełek na prezenty, z możliwością ich personalizacji. Zapraszamy!