Pudełka z wykrojnika

Opakowania z wykrojnika umożliwiają klientom uwolnić swoją wyobraźnię i dopasować kształt produktu idealnie do swoich potrzeb. Tego rodzaju pudełka ozdobne często znajdują zastosowanie w formie wytwornych opakowań jednostkowych. Do ich wytworzenia używamy wielorakich materiałów, w tym między innymi tektury litej i falistej (każdego typu) oraz kartonu.

Pudełka z wykrojnika mogą pełnić różnorodne funkcje. Stosuje się je np. w gastronomii, do pakowania owoców, a nawet podczas archiwizowania dokumentacji. Mogą też funkcjonować jako indywidualne lub zbiorcze opakowania ozdobne.

Warto wiedzieć


Aby tworzyć tego rodzaju pudełka, należy posłużyć się specjalistycznym przyrządem, który nosi nazwę właśnie wykrojnika. Może on występować w różnych rozmiarach i kształtach, zależnie od produkowanej formy opakowania, a także od urządzenia, w jakim zostanie zamontowany. Najczęściej występuje jednak wykrojnik płaski.

Jako że tego rodzaju narzędzie to dość duży wydatek, a jego koszt jest determinowany przez typ maszyny, w jakiej znajduje zastosowanie, jak również zależy od poziomu skomplikowania oraz rozmiaru, cena może wynosić kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. Z tego powodu wykrojniki kupuje się najczęściej jedynie w celu produkowania partii powtarzalnych.

Rodzaje opakowań


Wyróżniamy trzy typy opakowań z wykrojnika:

  • łączone jednopunktowo, które klient otrzymuje w formie spłaszczonej (czyli tak, jak w przypadku klasycznych kartonów),
  • formowalne, jakie można odpowiednio zmodyfikować i dokonać ich zamknięcia bez zastosowania żadnego spoiwa, takiego jak klej lub taśma,
  • samo składające się, które mimo płaskiego kształtu, zostają uprzednio właściwie przystosowane do formowania.

Zapraszamy do zapoznania się z przedstawioną poniżej galerią pudełek ozdobnych, które do tej pory wyprodukowaliśmy!